Odpowiedzialność społeczna

Wiecie już, że nasza praca wiąże się z radością, kolorami, bezpieczeństwem dziecka i całą masą fantastycznych pomysłów. Najważniejszym z nich był oczywiście sam pomysł na La Millou, ale od samego początku przyświecało nam postanowienie, że gdy tylko nasze niezwykłe produkty będą przynosić zyski, to oprócz inwestycji w rozwój firmy, poświęcimy część z nich na coś ważnego.

Dla nas ważne są relacje: nie tylko z dostawcami, dystrybutorami i naszymi kochanymi klientami, ale także z otaczającą nas społecznością. Wierzymy bowiem mocno, że dzielenie się radością i tym, co wypracowałyśmy przez lata sprawia, że świat staje się choć na chwile lepszym dla tych, których los nie oszczędzał. Szczególną atencją chcemy otaczać dzieci, gdyż mają one najmniejsze możliwości na poprawę swojego losu i najbardziej narażone na niebezpieczeństwa.

 

NASZ KONCEPT BIZNESOWY

Najlepsza jakość i unikalne wzornictwo a wszystko to wyprodukowane u nas w Polsce. Działamy Fair Trade. La Millu oferuje produkty dla dzieci, niemowląt i rodziców. Od kocyków, pieluszek po torby dla mam i dekoracje do pokoików. Naszym wyznacznikiem jest wyjątkowa jakość, dająca możliwość korzystania z naszych produktów jak najdłużej. Jakość dotyczy nie tylko tkanin, ale również proponowanych przez nas wzorów, użyteczności oraz wysokich standardów bezpieczeństwa.

Dbamy o to, by produkcja naszych rzeczy była w Polsce, mamy kilka szwalni z którymi współpracujemy od samego początku. Miło jest patrzeć jak takie szwalnie rosną razem z nami. Długoterminowa współpraca z podwykonawcami daje nam możliwość utrzymania jakości najlepszej jakości naszych produktów, szybkiego modyfikowania produkcji w razie potrzeby oraz pewność, że produkty, które wychodzą od nas są należytej jakości i będą godnie służyć naszym Klientom.

JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

La Millu oferuje produkty dla dzieci, niemowląt i rodziców. Od kocyków, pieluszek po torby dla mam i dekoracje do pokoików. Naszym wyznacznikiem jest wyjątkowa jakość, dająca możliwość korzystania z naszych produktów jak najdłużej. Jakość dotyczy nie tylko tkanin, ale również proponowanych przez nas wzorów, użyteczności oraz wysokich standardów bezpieczeństwa. Nasze produkty mają nie tylko świetnie i modnie wyglądać, muszą być funkcjonalne, przemyślane . Wszystkie wykonane są z należytą starannością a wiele z nich jest szytych lub ozdabianych ręcznie.

Każdy produkt zanim trafi na półkę jest testowany na każdym etapie produkcji. Począwszy od fabryki, gdzie tkamy bawełnę i bambus, farbiarnie, szwalnie po kontrolę jakości przy każdej dostawie i wysyłce do klienta. Tkanina zanim zostanie skrojona przechodzi wiele testów na tarcie, migrację pierwiastków, farbowanie, peelingowanie . Aby tego było mało, niektóre produkty tak jak poduszka antywstrząsowa Angel`s Wings wysyłamy do dodatkowych testów do Instytutu Matki i Dziecka a tam fachowcy oceniają nasz produkt. Więcej info: http://www.lamillou.com/nagrody

JESTEŚMY POLSKĄ FIRMĄ

Tak, pochodzimy z Polski i jesteśmy z tego niezmiernie dumni. Dlatego też wszystkie nasze cudeńka powstają w tym kraju, w miejscach, które sprawdziliśmy nie tylko pod względem jakości wykonywanej pracy, ale pod względem godnego traktowania pracowników. Jeśli nasze rzeczy mają być najlepsze, to pewnego rodzaju dobro musi do nich przenikać na każdym etapie produkcji.

Możecie mieć pewność, że nie przeniesiemy naszej produkcji ze względów ekonomicznych do Chin, Bangladeszu, Kambodży czy Indii. Sam fakt, że nie mielibyśmy wpływu na losy pracujących tam ludzi nas przed tym powstrzymuje. Czasem sprowadzamy gotowe elementy (dodatki pasmanteryjne), ale nawet wtedy dokładamy wszelkich starań, by znaleźć rzetelnego partnera, który na swoją pracę patrzy w podobny do nas sposób.

Dbamy nie tylko o nasze produkty, ale również o warunki w jakich one powstają. Dbamy o odpowiednią atmosferę pracy, zachowania fair w stosunku podwykonawców. Często też odwiedzamy naszych podwykonawców rozsianych po całej Polsce i znamy nasze produkty od pierwszego centymetra przędzy z której są wykonane.​

DZIAŁAMY SPOŁECZNIE I CHARYTATYWNIE

Jak działamy, by radość tworzenia połączyć z odpowiedzialnością społeczną.

Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy tylko malutką częścią wielkiego systemu, ale wierzymy, że nawet najdrobniejszymi działaniami możemy na niego pozytywnie wpływać. Ten wpływ to odpowiedzialne wzorce, które czerpiemy od najlepszych i które na każdym etapie naszej pracy propagujemy.

Centrum Preadopcyjne w Otwocku - część dochodu ze sprzedaży kolekcji Magdaleny Różczki  przekazujemy niemowlętom z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku, z którym Magda jest związana od lat. Ta placówka ujęła nas swoją troską i wielkim sercem, jakie wkłada w opiekę nad porzuconymi niemowlętami. Do tej pory zasililiśmy konto ośrodka kwotą ponad:

122 480, 94 zł

Kwota ta będzie cały czas rosła, bo pieniądze wpłacamy regularnie co miesiąc. Więcej informacji o naszych działaniach tutaj: http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/projektantka-magdalena-rozczka,155635.html​

Wcześniaki z Oddziału Neonatologii z Instytutu Matki i Dziecka – Pomyślałyśmy, że dzieci, które urodziły się wcześniej, wcześniej też powinny doświadczyć troskliwej opieki. Na prośbę znanego fizjoterapeuty Pawła Zawitkowskiego zaprojektowaliśmy i uszyliśmy z najlepszej dla skóry dziecka tkaniny bambusowej setkę pokrowców na worki do rehabilitacji. Wiemy, że chociaż w taki sposób możemy choć trochę uprzyjemnić rehabilitację maluszków.

KOGO WSPIERAMY?

Fundacja Dzieci Żywionych Pozajelitowo – nie miałyśmy zielonego pojęcia o życiu takich maluchów, ale jedna z klientek tak naświetliła nam ten temat, że oprócz zainteresowania, chcieliśmy pomóc dzieciom w sposób, który najlepiej potrafimy. Tak powstał pomysł na kolorowe osłonki na worki do żywienia pozajelitowego. Ponad 300 takich niezwykłych opakowań ruszyło w Polskę poprzez Fundację i trafiło do rodzin w niej zrzeszonych: https://www.facebook.com/Fundacja-Dzieci-%C5%BBywione-Inaczej-przy-Centrum-Zdrowia-Dziecka-267984913260486/

Dzieci z Klątwą Ondyny – dzieci, które chorują na tą rzadką chorobę układu oddechowego potrzebują ciągłego wspomagania wentylacji. Dowiedzieliśmy się o nich od aktorki Moniki Kwiatkowskiej i jednej z mam, prowadzących sklep z naszymi produktami – Emilii Wielgosz. Nie jesteśmy lekarzami, ale wiemy, że gdy się łapie wiatr w żagle, to łatwiej zapomnieć o problemach. Dlatego zorganizowaliśmy dla dzieci dotkniętych tą chorobą specjalne regaty, na których wręczyliśmy każdemu z nich naszą kurkę i kocyk. Nasze produkty nie leczą, ale wywołują uśmiech i pomagają w spokojnym, niczym niezmąconym śnie.  

 

CZAS TO PIENIĄDZ

Dbamy nie tylko o nasze produkty, ale również o warunki w jakich one powstają. Dbamy o odpowiednią atmosferę pracy, zachowania fair w stosunku podwykonawców. Często też odwiedzamy naszych podwykonawców rozsianych po całej Polsce i znamy nasze produkty od pierwszego centymetra przędzy z której są wykonane.​ Współpracujemy z wieloma polskimi firmami.

W większości są to niewielkie firmy, dla których słowo jest święte, a terminy nieprzekraczalne. Takich partnerów kochamy i odwdzięczamy się im tym samym. Swoją należność otrzymują w całości w ustalonym terminie. Do nas nikt nigdy nie zadzwoni z ponagleniem i nie usłyszy „księgowa jest na urlopie” albo „w przyszłym tygodniu”.

ODPOWIEDZIALNI ZA ŚRODOWISKO

Choć kochamy różne materiały, to są też takie, którymi zbiorowo gardzimy, np. foliowe worki. Dlatego nasze produkty pakujemy w ekologiczne bawełniane woreczki lub torby, bo w ten sposób dajemy im wieczne życie – nasi klienci mogą je powtórnie wykorzystać do przeróżnych celów. Dbamy też o to, żeby z naszego zaplecza nie wywożono ton bezużytecznych odpadów.

Staramy się maksymalnie wykorzystać każdą belę materiału aż do ostatniego skrawka – produkujemy z nich zawieszki-serduszka, które doczepiamy do naszych produktów.

NASI PRACOWNICY

Jesteśmy tak szczęśliwi, jak każdy nasz pracownik z osobna. Sprawdziliśmy na żywym organizmie, że ludzie, żeby wyzwolić swoją kreatywność potrzebują swobody. To przekłada się na zaangażowanie, efektywność, zadowolenie i szczęśliwą samorealizację. Ok. 80% naszej fantastycznej załogi stanowią młode kobiety. Większość z nich jest mamą jednego lub więcej maluchów.

Wiemy, że zdarzają się sytuacje, gdy maluchy potrzebują większej atencji, zachorują lub nawali opiekunka. Czy to problem? Na pewno nie u nas. Do pracy można przyjść z maluchem lub zostać i pracować w domu, gdy istnieje taka potrzeba.

Baner promocyjny

Witaj w świecie La Millou!Kochasz La Millou tak jak my i zawsze jesteś pierwszy! Jako pierwszy wiesz o nowościach, pierwszy zamawiasz, pierwszy dostajesz paczkę, pierwszy cieszysz się z pięknych rzeczy! Zapisz się na nasz newsletter i już zawsze bądź pierwszy.

A dodatkowo -10% na zakupy (dotyczy tylko naj-pierwszego zamówienia)

Po zapisaniu się otrzymasz od Nas wiadomość z linkiem aktywującym kod promocyjny. Jeśli nie możesz znaleźć wiadomości od nas w ciągu kilku godzin sprawdź spam, czasem wiadomości lubią tam trafiać :)

Subskrybując wyrażam zgodę na przesyłanie na mojego maila przez SMARTINO SP. Z O.O. newslettera o produktach i promocjach dostępnych na www.lamillou.com